دما

دمای محیط: حداکثر دمای اتاق امن پیرامون موتور در شرایط کارکرد مدام آن دربار کامل هست. در بیشتر موارد، نرخ استاندارد دمای محیط برابر 40 درجه سانتی‌گراد است که مربوط به اتاقی بسیار گرم هست. در انواع خاصی از کاربردها مثلاً در کشتی‌ها یا دیگ‌های بخار ممکن است به موتوری باقابلیت عملکرد در دماهای محیط بیشتر مانند 50 درجه سانتی‌گراد یا 60 نیاز باشد.

 

دمای الکتروموتور

افزایش دما : میزان تغییر دمایی است که از شرایط غیر کاری (شرایط سرد) تا دمای شرایط عملیاتی در وضعیت کارکرد مدوام و در حالت بار کامل می توان در داخل سیم پیچ موتور انتظار داشت. افزایش دما معمولا در واحد درجه ی سانتیگراد بیان میشود.

رتبه بندی زمانی

اغلب موتور ها برای کارکرد مدوام در نظر گرفته می شوند، به این معنی که می توان از آن ها به صورت مدوام در گشتاور بار کامل، بی آن که داغ شوند، استفاده نمود.موتور های مورد استفاده در انواع خاصی از کاربردها مانند دفع ضایعات، محرک شیر ها، بالابرها و دیگر انواع بارهای متناوب معمولا برای کار های با مدت زمان کوتاه مثل پنج دقیقه، پانزده دقیقه یا یک ساعت مورد نظر قرار می گیرند. از موتور الکتریکی نیز درست مانند یک انسان، در زمانی می توان انتظار انجام کارهای سنگین را داشت که عملکرد پیوسته ی آن مورد نظر نباشد.

ولتاژ

این مقدار، به میزان ولتاژی که موتور برای آن طراحی شده است، اشاره دارد.

محفظه های موتور

در حال حاضر، ترانسفورماتور قابل اطمینان ترین تجهیز الکتریکی می باشد. بعد از ترافورماتور نیز موتور القایی سه فاز از این لحاظ در رده ی دوم قرار دارد.موتور های سه فازی که به خوبی نصب و نگهداری شده اند می توانند تا سال ها دوام داشته باشند. یکی از عناصر های کلیدی در طول عمر موتور، بحث خنک کاری مناسب آن است. به طور کلی ، موتور ها با توجه به روش هایی که برای دفع حرارت داخلی آن ها استفاده می شود، طبقه بندی می شوند. محفظه های موتور استاندارد متعددی برای کار در انواع کاربردها از "تمیز و خشک" مانند گرداننده های هوا تا "خیس یا بد" مانند آنچه در بام ها و برج هاب خنک کننده ی مرطوب یافت می شوند، موجود می باشند. انواع رایج محفظه های در زیر به صورت خلاصه بیان شده است:

مقالات مرتبط: 

FLOW RUN SAN' AT

فلوران صنعت

خدمات ما

آدرس : تهران - سعدی جنوبی پایین تر از مخبرالدوله پلاک 278

تلفن تماس : 33920206-33901618-33934045

موبایل : 9126017344

ساعت تماس 19 - 9

مطالب وبلاگ

نوشته‌ی وبلاگی

نوشته‌ی وبلاگی بدون تصویر

نوشته‌ی وبلاگی بدون نویسنده

الکتروموتورABB- دما محیط